Dom i ogród

Jak wyczyścić dywan?

Dywan dodaje tekstury, koloru i ciepła do domu, ale codzienne użytkowanie może powodować powstawanie plam, a także zatrzymywać kurz i alergeny. Podczas gdy regularne odkurzanie jest pierwszym krokiem w czyszczeniu dywanów, zalecane jest coroczne gruntowne czyszczenie, aby przedłużyć żywotność dywanu i utrzymać dom w czystości.

Zrozumienie, jak czyścić dywany, zaczyna się od odkrycia, że istnieją różne rodzaje dostępnych urządzeń. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pionowego urządzenia do czyszczenia dywanów, czy maszyny do czyszczenia parą, możesz kupić lub wynająć urządzenia do czyszczenia dywanów w zależności od konkretnych potrzeb.

Jeśli chodzi o czyszczenie dywanów, istnieje również wiele różnych rozwiązań do czyszczenia podłóg dla każdej metody. Od uniwersalnych środków czyszczących do tych z dodatkowymi funkcjami, takimi jak odplamiacze, środki niskopieniące lub dezodoranty, istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z czyszczeniem dywanów w całym domu i konkretnymi plamami. Postępuj zgodnie z tym łatwym planem, aby czyszczenie dywanu w domu stało się łatwiejsze.

Przygotowuje pokój/obszar, który planujesz odkurzyć, przesuwając meble, kable i inne przedmioty, które mogą być na drodze.
Najlepszy sposób czyścić dywan jest zaczynać z próżnią. Dywany powinny być często odkurzane, aby zapobiec wbijaniu się brudu w podłoże dywanu lub ścieraniu się włókien dywanu. Jak często odkurzać zależy od wielkości twojego gospodarstwa domowego i zwierząt domowych, które z tobą mieszkają.
Używaj różnych przystawek do odkurzania, aby wyczyścić krawędzie dywanu i wokół mebli, których nie można przesuwać.
Odkurzaj w dwóch kierunkach, prostopadle do siebie, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Wskazówka: Odkurzacz z obracającym się włosiem jest najlepszy do podnoszenia osadzonego brudu.

Jak wspomniano wcześniej, dostępnych jest wiele różnych produktów do czyszczenia dywanów. Zawsze czytaj etykietę i wytyczne producenta dotyczące czyszczenia dywanów przy użyciu wybranego urządzenia, aby upewnić się, że wybrałeś właściwy produkt.
Przetestuj produkt na obszarze dywanu, który jest ukryty z dala od widoku, a nie na samej plamie, aby sprawdzić trwałość koloru dywanu. Jeśli zauważysz zmianę barwnika lub jeśli środek czyszczący poplami dywan, wybierz inny rodzaj.

Przetestuj trwałość koloru, rozpylając środek czyszczący w niewidocznym miejscu.
Rozpylić środek na plamę zgodnie z instrukcją producenta i wytrzeć plamę czystym, białym, bawełnianym ręcznikiem. W przypadku uporczywych miejsc, delikatnie pocieraj szczotką do szorowania, a następnie wytrzyj plamę czystym, białym ręcznikiem.
Powtarzać aż plama zniknie. Wyjątkowo trudne plamy mogą wymagać wielu zabiegów.
Wskazówka: Podczas testów punktowych, użyj czystej białej szmatki, aby kolory nie spływały na leczony obszar.

Kup lub wynajmij urządzenie do czyszczenia dywanów. Przenośne urządzenia do czyszczenia dywanów są dostępne w The Home Depot do kupienia lub wypożyczenia i są oferowane w różnych opcjach.
Zanim ty zaczynasz, upewniał się czytać instrukcje dołączający z maszyną ty wybierasz.
Używając gorącej wody i niewielkiej ilości środka czyszczącego, który wybrałeś, rozpocznij czyszczenie dywanu za pomocą parownicy, poruszając się powoli od przodu do tyłu.
Urządzenie jest tak skonstruowane, że wypycha wodę, gdy poruszamy się do przodu i wciąga ją z powrotem, gdy poruszamy się do tyłu, więc upewnij się, że maszyna wciąga tyle wody, ile to możliwe, aby uniknąć pleśni.

Wskazówka: W przypadku dużych mebli, których nie można przesunąć przed czyszczeniem dywanów parą, umieść plastikową folię pod nogami, aby zapobiec uszkodzeniom.

Po całkowitym wyschnięciu, odkurz jeszcze raz, aby upewnić się, że dywan jest wolny od kurzu.
Pamiętaj, aby usunąć plastik spod mebli i zwrócić przeniesione przedmioty.

Regularne odkurzanie jest ważne dla usunięcia zabrudzeń i ochrony przed zużyciem spowodowanym wnikaniem brudu.
Plamy wymagają specjalnego traktowania. Poszukaj środków do usuwania plam, które usuwają plamy po jedzeniu lub dezodorantów, które usuwają zapachy spowodowane dymem, pleśnią, jedzeniem lub odchodami zwierząt.
Środki do czyszczenia dywanów i usuwania plam występują w różnych postaciach, takich jak pianki, gotowe do użycia spraye lub koncentraty. Każdy ma swoje zdanie na temat najlepszego sposobu czyszczenia dywanu, w zależności od tego, co chce osiągnąć. Aby znaleźć odpowiedni dla siebie środek do czyszczenia podłóg, eksperymentuj z produktami, aż znajdziesz ten, który działa dla Ciebie najlepiej.
Dla projektów dużych i małych, mamy narzędzia, które ułatwią Ci zadanie. Skorzystaj z wypożyczalni środków czyszczących do dywanów, aby wykonać swoją pracę. Mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby wykonać pracę, od małych domowych urządzeń do czyszczenia dywanów do profesjonalnej klasy komercyjnych urządzeń do czyszczenia dywanów.