Moda i uroda

Jak wyregulować brwi?

Nigdy, przenigdy, przenigdy nie wyrywałam sobie brwi w domu. Słyszałam (i, cóż, widziałam) tak wiele przerażających historii o brwiach kijanek, że szybko znalazłam się w zaangażowanym związku z moim brwiowym shaperem. To po prostu nie było warte ryzyka – to było, dopóki spotkania stały się poza granicami z schronieniem w miejscu.

Postanowiłam zadzwonić do przyjaciela oraz właściciela i założyciela Joey Healy Brow Studio, eksperta od brwi Joey Healy.
Więc mój chłopak brwi, który pracował z Vanessa Hudgens, Bethenny Frankel, i ELLE bardzo własne wydrukowane dyrektor piękności Katie Becker (mam na myśli, spójrz na te brwi!), zabrał mnie na ostateczną randkę Zoom, gdzie nauczyłem się pielęgnować moje brwi wszystko na własną rękę.

„Wydaje się to naprawdę elementarne, ale brwi powinny znajdować się dokładnie na kości brwiowej” – mówi Healy. „Zakasaj rękawy i poczuj swoją twarz. To będzie oczywiste, co musi odejść – włosy między brwiami, na skroniach, czole i blisko powiek.”

I chociaż będę kierować się z powrotem na fotel Healy’ego przy pierwszej okazji, jaką uda mi się zdobyć, na razie wiem, że mogę przynajmniej utrzymać moje brwi w ryzach, będąc w domu. Poniżej, wszystko czego nauczyłam się od Healy’ego na temat tego, jak stworzyć najbardziej idealne brwi.

Po pierwsze: musisz wiedzieć, z czym pracujesz. Przeciągnij szpulką po czystych, suchych brwiach, szczotkując włoski do góry. „To pokaże Ci, czy są jakieś superdługie włoski lub czy są jakieś dziury, które być może włoski brwi zakrywają, gdy są na swoim miejscu” – mówi Healy.

Ja też się bałam. Dopóki Healy nie podzielił się swoją niezawodną techniką. „Przycinaj tylko przednią część brwi, a chcesz przyciąć jeden włos na raz pod kątem w dół”, dzieli się. „Kąt w dół jest ważny, ponieważ chcesz, aby twoje brwi były frędzlami, a nie w linii prostej”.

Trzymaj szczoteczkę ze szpulką w jednej ręce, a nożyczki w drugiej. Kiedy przesuwasz szpulkę po brwiach, ciągnie ona włoski do góry – w ten sposób możesz zobaczyć, które z nich są zbyt długie i łatwo je przyciąć bez ryzyka nadmiernego pocięcia. „Pamiętaj, że długość nie jest zła” – mówi Healy. „Właściwie czasami jest to konieczne, aby pomóc w uzyskaniu idealnego kształtu brwi. Prawdopodobnie będziesz przycinać tylko kilka włosów, tylko te, które nie współpracują”.

Pro tip: Jeśli jesteś zdenerwowany, uruchom odrobinę żelu przez włosy i uformuj kształt, który chcesz. Jest to łatwy sposób, aby zidentyfikować dokładnie to, co należy przyciąć. Następnie wytrzyj go ponownie do następnego kroku.

Nadszedł czas anatomii. Wszystko, czego potrzebujesz, aby dowiedzieć się, gdzie brwi powinny się zaczynać, łukowato wyginać i kończyć, to pęseta. „To ona jest twoim przewodnikiem” – mówi Healy. „Ściśnij pęsetę razem, a to tworzy linię prostą, która pomoże ci poznać obwód brwi”. Kiedy już je zidentyfikujesz, nadszedł czas, aby usunąć włosy, które są poza miejscem.

WAŻNE: NIE LUSTERKA POWIĘKSZAJĄCE!

Twoje brwi to totalny Monet. Jeśli tweezing brwi z bardzo blisko, nie będzie w stanie zobaczyć większy obraz – i coś, co może wyglądać źle w lustrze powiększającym jest niezbędne dla struktury brwi.

Po pierwsze, przytrzymaj ją równo z mostkiem nosa. Pionowa linia pokazuje, gdzie powinna zaczynać się głowa brwi. „To nie oznacza pozbycia się wszelkich kiełków, które zwisają po drugiej stronie linii” – przestrzega Healy. „To może być czas, aby ponownie wyciągnąć te nożyczki i użyć ich do nieco większego przycinania”.

Następnie zamierzasz użyć pęsety, aby upewnić się, że góra i dół przedniej części brwi wyrównują się. „Przód twoich brwi jest ważniejszy niż się wydaje, to naprawdę robi wrażenie” – mówi Healy. „Ludzie są naprawdę skupieni na łuku, ale to, jak zaczyna się brew, naprawdę wizualnie wskazuje, jak wyglądają twoje brwi – jeśli są trochę wonky z przodu, wygląda to dziwnie”.

Umieść jeden koniec pęsety na czubku nosa, pochylając je ukośnie, aby spotkać się z kącikiem oka. Ta linia pokaże ci, gdzie powinien kończyć się ogon brwi. „Chcesz uniknąć posiadania brwi na skroni, ponieważ będzie to przeciągać oko w dół”, mówi Healy. Dla wielu osób jest to obszar, w którym należy zachować ostrożność – usuń zbyt wiele włosków, a końce brwi mogą zniknąć.

„Dużym błędem, który ludzie zazwyczaj popełniają, jest tweezing łuku na środku brwi”, ostrzega Healy. „Chcesz mieć swój łuk 2/3 przez brwi, ale jest to sytuacja typu eyeballing”. I łuk nie chodzi tylko o kształt pod brwiami – chcesz również, aby łuk był zgodny z najwyższym punktem szczytu brwi.

Zacznij od brwi, która ma mniej wyraźny łuk i pracuj nad tym, aby odzwierciedlał on drugą brew. „Trzymaj skórę napiętą i powoli zacznij usuwać włoski” – mówi Healy. „Łuk jest miejscem, w którym chcesz selektywnie odsłonić część kości brwiowej”.

Na koniec zrób krok do tyłu i spójrz na swoje brwi. Jeśli jest coś, co wydaje się nie na miejscu, usuń.