Moda i uroda

Jak zawiązać szalik?

Szaliki wyglądają świetnie i w ogóle, ale jak do cholery masz je wiązać?

Czujemy Twoje zakłopotanie! Dlatego właśnie umieściliśmy razem ten przewodnik dla wiązania szalika. Bez względu na to, jaki typ szalika masz, znajdziesz tutaj kilka uroczych pomysłów.

Czytaj dalej!

7 szykownych sposobów na wiązanie szalika
Wypróbuj te wskazówki, aby nosić swoje szaliki w dobrym stylu.

 1. Poczuj się jak gwiazda A dzięki węzłowi celebrytki
  Ten styl wiązania szalika otrzymał swoją nazwę od celebrytów, którzy go rozsławili. Oto, jak to zrobić. Połóż szalik wokół szyi, a następnie zapętl jedną stronę ponownie. Zwiąż dwa rogi szalika razem w luźny półwęzeł i wyreguluj. Uroczy i przytulny!
 2. Włóż szalik w „kocowy szalik”
  Blanket scarfs są nasze ulubione, ponieważ dostajesz szalik, a koc w jednym! Co jest nie do kochania?

Aby nosić swój jak tradycyjny szalik, złożyć go na pół wzdłuż. Następnie owiń go wokół szyi, pozostawiając jeden bok około dwa razy dłuższy od drugiego. Weź tę dłuższą stronę i owiń ją wokół szyi jeszcze raz. Przełóż jego koniec przez pętlę, którą utworzyłeś z przodu i wyreguluj dla wygody.

Idealne dla: tradycyjnych szalików, szalików z koca

 1. Wyrównaj poziom za pomocą węzła precla
  Aby uzyskać nieco więcej złożoności, zawiąż swój szalik za pomocą węzła precla. Zacznij od złożenia szalika na pół. (Jeśli używasz szalika typu koc, złóż go najpierw tak, aby uzyskać prostokąt, a następnie złóż ten prostokąt na pół).

Następnie połóż szalik wokół szyi, tak aby zamknięta pętla znajdowała się po jednej stronie. Przeciągnij jeden koniec szalika przez pętlę, tak jak przy wiązaniu podstawowej pętli szalika. Następnie, weź drugi koniec i połóż go na tej pętli. Schowaj go pod spodem i przeciągnij w drugą stronę. Super bezpieczne i wyrafinowane!

 1. Zrób ze swojego szalika naszyjnik!
  Połóż szalik wokół swoich ramion. Następnie zawiąż węzeł z jednej strony, a potem zawiąż węzeł z drugiej. Powinieneś teraz mieć szalik z dwoma węzłami, ale koniec jest nadal otwarty. Weź te końce i zwiąż je razem. Następnie zapętl to „zamknięcie” z tyłu szyi, tak aby węzły znajdowały się z przodu.

Idealne dla: jedwabne szaliki

 1. Zrób (francuski) twist
  Francuskie skręty nie są tylko dla Twoich włosów. Oto, jak zawiązać szalik za pomocą francuskiego węzła. Złóż szalik na pół i przeciągnij go przez ramiona. Weź jeden z luźnych końców, przeciągnij go wokół i przez pętlę z przodu. Następnie powtórz czynność z drugim końcem. Och, tak szykownie!

Idealny dla: każdy szalik

 1. Ujarzmij swoją wewnętrzną kowbojkę
  Aby zawiązać szalik jak chustkę, złóż go na pół wzdłuż przekątnej, tworząc trójkąt. Trzymaj go przed sobą, a dłonie trzymaj za jeden z rogów dłuższego boku trójkąta.

Następnie weź rogi z dłuższego boku i owiń je wokół szyi, aż szalik zacznie się zaginać w kierunku podbródka. Przynieś rogi do przodu, abyś mogła zawiązać je w luźny węzeł lub schować w fałdach szalika. Yeehaw!

 1. Zawiń się w poncho
  Aby zawiązać szalik w poncho, wyciągnij szalik przed siebie. Złóż nieco jego górną część i przeciągnij go przez ramiona, tak aby złożona część znajdowała się za ramionami. Następnie wsuń ramiona pod spód, aby szalik był przeciągnięty w stylu poncho. Pro tip: dodaj pasek, aby utrzymać go w miejscu!

Idealne dla: szaliki typu koc

Psst… jeśli jeszcze nie masz takiego w swojej szafie, The Travelista by Roam Often został stworzony dla Ciebie. Ten praktycznie idealny szalik jest gotowy do noszenia wszędzie, od biura, przez kanapę, aż po samolot. Wybierz jeden w swoim ulubionym kolorze już teraz.

Szukasz jeszcze więcej sposobów na wiązanie szalika? My je mamy. Sprawdź naszą tablicę na Pintereście, gdzie znajdziesz tutoriale krok po kroku i pomysły na styl szalika.